Asistent marketing / Junior marketing assistant (cod: RO-1801)

Candidatul ideal

  • excelente abilități de operare pe calculator, bun cunoscător al mediului online
  • bune abilități de comunicare și relaționare
  • simț estetic, abilități tehnice
  • atitudine pozitivă, creativitate, adaptabilitate
  • eficiență în organizarea activității
  • cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat
  • experiența relevantă în domeniu constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • întreține și actualizează informațiile pe site-ul firmei
  • elaborează și actualizează materiale de design și prezentare
  • oferă suport în implemetarea campaniilor de marketing și le monitorizează
  • actualizează informațiile pe conturile de social media
  • asistă la activități de promovare
  • asistă la implementarea campaniilor de Google Ads și Facebook Ads