Asistent marketing, designer / Marketing assistant, designer (cod: RO-1904)

Cerințe

  • persoana talentată, creativă cu abilități artistice și pasiune pentru design
  • excelente abilități de operare pe calculator, suita Adobe și CorelDRAW
  • bun cunoscător al mediului online
  • simț estetic, abilități tehnice
  • atitudine pozitivă, adaptabilitate
  • eficiență în organizarea activității
  • cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat
  • experiența relevantă în domeniu constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • crează materiale de design, grafică și prezentare
  • efectuează și editează fotografii, înregistrări video
  • asistă la implemetarea campaniilor de marketing și le monitorizează
  • actualizează informațiile pe conturile de social media
  • întreține și actualizează informații pe site-ul firmei
  • asistă la activități de promovare
  • asistă la implementarea campaniilor de publicitate, Google Ads, Facebook ads